Leczenie wad zgryzu

Rodzaje aparatów:

 

Aparaty stałe:

aparaty mocowane do powierzchni zębów na cały okres leczenia, stosowane w uzębieniu stałym, w niektórych przypadkach również w uzębieniu mieszanym (zęby mleczne i stałe).
Wyróżniamy różne rodzaje aparatów stałych:

Aparaty ligaturowe metalowe

Aparaty ligaturowe metalowe

Aparaty ligaturowe metalowe (najczęściej stosowany typ aparatów, wytrzymałe, łatwe w użytkowaniu, najczęściej stosowane u nastolatków)

Aparaty ligaturowe kosmetyczne

Aparaty ligaturowe kosmetyczne

Aparaty ligaturowe kosmetyczne (zbliżone do koloru zębów – szafirowe, ceramiczne – stosowane u pacjentów, którzy z różnych przyczyn chcą, aby zastosowany aparat był jak najmniej widoczny)

Aparaty ortodontyczne samoligaturujące

Aparaty samoligaturujące – metalowe, kosmetyczne

Aparaty samoligaturujące – metalowe, kosmetyczne (system zamków w którym łuk ortodontyczny utrzymywany jest za pomocą aktywnych klapek, a nie gumowych czy metalowych ligatur). W porównaniu do klasycznych aparatów zamki te są nieznacznie mniejsze, a zastosowana technologia zmniejszonego nacisku na zęby pozwala na łagodne i płynne przemieszczanie zębów. Wymaga mniejszej ilości wizyt kontrolnych w dłuższych odstępach czasu. System Damon, system H4.

 


Aparaty samoligaturujące – Galeria


 

Nakładki- System SPARK:

System SPARK jest jednym z najbardziej zaawansowanych technologicznie systemów dyskretnego leczenia nakładkowego.
Jest wygodną i estetyczną metodą korygowania wady, szczególnie u osób dorosłych, które marzą o pięknym i zdrowym uśmiechu.
 

Aparaty ortodontyczne zdejmowane

Aparaty zdejmowane:

aparaty stosowane u dzieci z uzębieniem mieszanym (zęby mleczne i stałe) noszone podczas snu i kilku godzin w ciągu dnia. Aparaty wykonywane są indywidualnie dla każdego pacjenta, a leczenie tego typu aparatem zależy w dużej mierze od współpracy z pacjentem oraz czasu noszenia w ciągu doby. Stosowanie aparatów zdejmowanych stanowi często pierwszy etap leczenia ortodontycznego.
 

Aparaty ortodontyczne retencyjne

Aparaty retencyjne:

aparaty stosowne po przeprowadzonym leczeniu ortodontycznym mające na celu utrzymanie osiągniętych efektów leczenia. Mogą być montowane na stałe w jamie ustnej pacjenta bądź zdejmowane.